Kráľ biatlonovej stopy a úvod biatlonového leta so siedmimi medailami pre Revúčanov

Úvodu letnej časti Slovenského Viessmann pohára v biatlone predchádzalo vyhlásenie každoročného Kráľa biatlonovej stopy – najlepších slovenských biatlonistov v jednotlivých vekových kategóriách. Aj Revúca mala na vyhlasovaní zastúpenie. Kráľovnou biatlonovej stopy, teda víťazkou celkového rebríčka sa v kategórii 12-13 ročných žiačok v letnej časti stala Tamara Molentová. Na vyhlasovaní nechýbali ani ďalší Revúčania, aj keď už vo farbách iného klubu – Ema Kapustová a Tomáš Sklenárik.

Z Banskej Bystrice sa biatlonové dianie presunulo na víkend do Brezovice na Orave. V rezorte Oravský Háj sa totiž konalo prvé kolo žiackych súťaží.

V sobotňajších rýchlostných pretekoch sa z Revúčanov najviac darilo Markusovi Sklenárikovi, ktorý si vystrieľal a vybehal zlato, Tamara Molentová obsadila bronzovú pozíciu. Popoludní sa premiérovo bežala zmiešaná štafeta. Tu uspela naša dvojica Markus Sklenárik a Lenka Repáková, ktorá obsadila 3. miesto.

V nedeľňajších pretekoch obratnosti brala Revúca trikrát bronz, a to Tamara Molentová, Lenka Repáková a Markus Sklenárik.

Kompletné výsledky nájdete na www.biathlon.sk

Už teraz pozývame všetkých priaznivcov biatlonu počas víkendu 29. – 30.6.2019 na revúcku strelnicu, kdy sa uskutoční II. kolo Viessmann pohára všetkých kategórií.

Vyhlásenie Kráľa biatlonovej stopy.

Tamara Molentová a Anastasia Kuzmina

Markus Sklenárik – I. miesto v rýchlostných pretekoch

Tamara Molentová – III. miesto v rýchlostných pretekoch

Lenka Repáková – III. miesto v Pretekoch obratnosti v biatlone

Markus Sklenárik – III. miesto v Pretekoch obratnosti v biatlone

Tamara Molentová – III. miesto v Pretekoch obratnosti v biatlone

Lenka Repáková a Markus Sklenárik – III. miesto v Zmiešaných štafetách