Rebríček zimnej sezóny 2017/2018 úspešný!

Slovenský zväz biatlonu zverejnil na svojej stránke oficiálne výsledky zimnej sezóny 2017/2018 vo všetkých vekových kategóriách. A Revúčanom sa toto hodnotenie môže čítať naozaj veľmi dobre.

Pretekári nášho klubu, ktorí v zime štartovali v žiackych kategóriách (10 – 15 roční biatlonisti) vybojovali pre Revúcu úžasné druhé miesto spomedzi 25 slovenských klubov. V počte bodov nás predbehol len početnejší banskobystrický Fanklub.

Navyše, dvaja pretekári klubu sa stali celkovými víťazmi rebríčka vo svojich kategóriách. Jedná sa o Emu Kapustovú súťažiacu v kategórii 16-17-ročných dorasteniek a Markusa Sklenárika v kategórii 10-11-ročných žiakov. Títo dvaja naši pretekári si 10.4.2018 preberú v Banskej Bystrici za účasti vedenia SZB ako aj za účasti všetkých reprezentantov SR ocenenie Kráľ biatlonovej stopy.

V zimnej sezóne 2017/2018 náš klub reprezentovalo celkom 15 pretekárov, z ktorých až 8 získalo prvú výkonnostnú triedu. Na popredných miestach rebríčka vo svojich kategóriách sa umiestnili aj Veronika Šteczová (3.), Tamara Molentová (5.), Ján Levčák (6.). Sezónu nedokončila Anna Fujdiarová pre zdravotné problémy a Lenka Repáková pre zranenie.

Kompletné výsledky si v prípade záujmu môžete pozrieť na oficiálnej stránke SZB.

Poďakovanie patrí všetkým pretekárom, ktorí klub počas zimnej sezóny reprezentovali. Sú to títo pretekári (zoradení podľa vekových kategórií abecedne): Biž Michal, Galovič Martin, Levčák Ján, Sklenárik Markus, Repáková Lenka, Ottinger Adrián, Molentová Tamara, Šteczová Veronika, Štempelová Alexandra, Vavreková Nina Natália, Biž Róbert, Kuchta Tomáš, Fujdiarová Anna, Kapustová Ema, Humeník Radovan.

Vedenie klubu tiež ďakuje rodičom za pomoc a príkladný rodičovský prístup.