V prvom kole Viessmann pohára 6 medailí pre našich pretekárov

Aj keď zimná sezóna vo Svetovom pohári biatlonu je v plnom prúde už od decembra, slovenskí žiaci si merali sily prvýkrát až počas uplynulého víkendu. V Osrblí nastúpilo do I. kola Viessmann pohára v biatlone žiakov 113 štartujúcich, z toho 13 pretekárov nášho Klubu biatlonu Magnezit Revúca.

Oproti minulej sezóne nastalo v žiackom biatlone niekoľko zmien. V kategórii najmladších žiakov (10-11-roční) je medzi preteky povinne zaradený aj beh na lyžiach klasickým štýlom. Pre všetky žiacke kategórie pribudla nová disciplína – rýchlostný pretek s 5-sekundovým odstupom na štarte (kombinácia „hromaďáku“ a stíhačky). V každom preteku je na slávnostnej ceremónii vyhlásených 6 najlepších, podobne ako je to vo „sveťáku“.

Naši si hneď v prvom kole počínali úspešne. Na stupňoch víťazov stáli počas víkendu 6-krát, na slávnostnej ceremónii získali ešte ďalších päť ocenení za 4. – 6. miesto.

Najlepšie si počínali Adrián Ottinger (2. miesto a 3. miesto), Veronika Šteczová (2-krát 3. miesto), Michal Biž (2. miesto) a Markus Sklenárik (2. miesto). Popredné ocenené umiestnenia dosiahli aj Martin Galovič, Ján Levčák, Tamara Molentová a Alexandra Štempelová.

Na svoj prvý štart nastúpil Filip Galovič, Amália Lajčáková po letnej premiére prvýkrát štartovala v zime.

Pretekári na štart nastúpili v nových dresoch firmy Atex, ktoré získali vďaka podpore obyvateľov Revúcej v projekte Nadácie COOP Jednota. Ďakujeme ešte raz všetkým Revúčanom, ktorí nás v projekte podporili a samozrejme aj COOP Jednota Revúca za možnosť zúčastniť sa projektu.

Našich pretekárov čakajú tri týždne pretekárskej pauzy, počas ktorej sa budú intenzívne pripravovať pod vedením trénera Dušana Chrapána na ďalšie kolá Viessmann pohára.

Kompletné výsledky víkendových pretekov nájdete na webe Slovenského zväzu biatlonu www.biathlon.sk.