Tomáš Sklenárik piaty na majstrovstvách sveta!

Vynikajúce výsledky dosiahol biatlonista Tomáš Sklenárik na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v Estónskom Otepää.

18-ročný Revúčan, odchovanec nášho klubu všetky svoje štarty premenil na umiestnenia v top10 spomedzi viac ako 90 štartujúcich kadetov z celého sveta.

Najvýraznejšie bolo jeho 5. miesto vo vytrvalostných pretekoch, kde ho len posledný 20. výstrel pripravil o medailu. V rýchlostných pretekoch skončil na 10. mieste a v nedeľňajších stíhacích pretekoch, kde štartoval s časovým odstupom od prvého pretekára sa mu podarilo vylepšiť si umiestnenie a prebojovať sa na 9. priečku.

Majstrovstiev sveta sa zúčastnil aj ďalší náš odchovanec, Lukáš Ottinger, ktorého v tejto sezóne neminuli zdravotné problémy, čo sa odzrkadlilo aj na jeho bežeckej forme. Len o jedno miesto mu unikol štart v stíhacích pretekoch.

Obom chlapcom ďakujeme za reprezentáciu nielen nášho klubu, ale aj mesta Revúca a prajeme im veľa chuti, síl a športového šťastia do ďalších pretekov.4

Fotky: Facebook Estonian Biathlon Team