Začala nová sezóna

Naši pretekári naplno roztáčajú kolotoč zimného Viessmann pohára v biatlone. Prvé preteky dorastu a dospelých sa konali už v decembri. Počas víkendu 13. – 14. januára v Osrblí prebiehalo I. kolo žiackeho pohára a II. kolo pohára dorastu a dospelých.

Naši pretekári nastúpili v zostave posilnenej o dvoch najmladších členov tímu, Michala Biža a Martina Galoviča, ktorí sa v úvodnom preteku sezóny zoznamovali s tým, čo všetko ich čaká v najbližších týždňoch.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky. V kategóriách dorastu sa Radovan Humeník umiestnil na peknom 4. mieste, naši odchovanci Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger obsadili 1. a 2. miesto. Popoludní nastúpili na štart žiaci. Najviac sa darilo Markusovi Sklenárikovi, ktorý za víťazom svojej kategórie (10-11 roční žiaci) zaostal len 4 sekundy a obsadil tak druhé miesto. V tejto kategórii sa darilo aj Jánovi Levčákovi, keď obsadil pekné 5. miesto. V dievčenských kategóriách po medailách siahli Veronika Šteczová (12-13 ročné žiačky) a Lenka Repáková (10-11 ročné žiačky).

V nedeľu sa bežali divácky populárne preteky s hromadným štartom. Po bezchybnej streľbe a vynikajúcom behu v kategórii 16-17 ročných dorasteniek si Ema Kapustová s vyše minútovým náskokom  vybojovala zlato. Darilo sa opäť Markusovi Sklenárikovi, ktorý tentokrát prekonal sobotňajší malý náskok víťaza a svoju prvú pozíciu poistil náskokom 23 sekúnd. Medzi 12-13 ročnými žiačkami predviedla Veronika Šteczová bezchybnú streľbu a dobehla do cieľa ako druhá. Medzi najmladšími žiakmi a žiačkami získali nepopulárnu „zemiakovú“ medailu Ján Levčák a Lenka Repáková. Pekné umiestnenie dosiahla aj Tamara Molentová, ktorá sa s čistou streľbou aj napriek nepríjemnému pádu zavinenému súperkou dokázala prebojovať na 6. priečku.

Preteky starších dorastencov boli zároveň aj nominačnými pretekmi na Juniorské majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať 31.1. – 4.2.2018 v Pokljuke. Teší nás, že na týchto ME nás budú reprezentovať obaja naši odchovanci, Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger.

Ďalšie kolo Slovenského pohára v zimnom biatlone je na programe 27.-28. januára a pokiaľ to snehové podmienky dovolia, bude sa konať v Banskej Bystrici. Príďte povzbudiť našich pretekárov!

Sledujte nás na našich Facebookových stránkach , kde nájdete rozsiahlu fotogalériu z oboch dní pretekov.

Kompletné výsledky nájdete kliknutím na tento odkaz.

Veronika Šteczová

Markus Sklenárik

 

Ema Kapustová

 

Hromadný štart

 

Emka

Markus

 

Veronika

Lenka

Veronika, Markus, Lenka

Prvý štart – Michal Biž

Prvý štart – Martin Galovič