Lukáš na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov

V Osrblí sa počas posledného februárového týždňa konali majstrovstvá sveta kadetov a juniorov v zimnom biatlone. Z našich odchovancov sa na ne nominoval Lukáš Ottinger v súčasnosti štartujúci sa ŽP Šport Podbrezová pod vedením Petra Kazára. Lukáš sa v každom z pretekov umiestnil v prvej tretine výsledkovej listiny, najúspešnejším individuálnym pretekom bol preňho rýchlostný pretek, v ktorom obsadil 22. priečku zo 100 štartujúcich. Na tomto preteku ho boli podporiť aj športovci nášho klubu. Lukáš sa podieľal aj na najlepšom výsledku slovenskej reprezentácie na týchto MS vôbec, keď sa pričinil o pekné 7. miesto mužskej štafety kadetov z 23 štartujúcich krajín.

Lukáš na MS juniorov a kadetov 2017 v Osrblí. Foto: Š. Ottinger

Náš klub prišiel Lukáša podporiť na rýchlostný pretek (foto aj s Lukášom v strede, po preteku).