VP II. kolo žiaci

Posledný januárový víkend patril opäť biatlonu. Dejiskom II.kola Viessmann pohár v biatlone bolo po Banskej Bystrici  Osrblie. V dňoch 28. – 29. 1. 2017 sa tu stretli pretekári všetkých žiackych kategórií ako aj všetci priaznivci tohto krásneho športu. Krásne slnečné počasie a perfektne upravené trate boli zárukou skvelého športového zážitku.

V sobotu 28.1. 2017 si pretekári zmerali svoje sily v rýchlostných pretekoch. Náš biatlonový klub Magnezit Revúca najúspešnejšie reprezentovala Emka Kapustová, ktorá vo svojej  kategórii 14-15 ročných žiačok s vynikajúcou streľbou (0+1) vybojovala pre naše farby skvelé 1.miesto.

Zastúpenie sme mali aj v ďalších kategóriách. V kategórii 12-13 ročných žiakov sa predstavili Róbert Biž, ktorý so streľbou 1+4 obsadil 9. priečku a Tomáš Kuchta (4+1) obsadil 12. miesto

12-13 ročné žiačky reprezentovala Tamarka Molentová. Úspešná streľba (1+1) a dobrýý bežecký výkon jej pomohli priblížiť sa k tým najlepším pretekárkam jej kategórie a získala skvelé 6.miesto

Na cenné kovy siahla opäť Saška Štempelová,ktorá v kategórii 10-11 ročných žiačok obsadila krásnu 3. priečku.

Najmladšia pretekárka tejto kategórie v rámci slovenského pohára, Lenka Repáková obsadila pekné 9. miesto.

O dve priečky vyššie na 7. mieste sa umiestnila Veronika Šteczová.

Medailu mal takmer na dosah Markus Sklenárik, ktorý v kategórii 10-11 ročných žiakov získal 4. miesto.

Hneď za ním na 5.mieste sa umiestnil Adrián Ottinger.

Jankovi Levčákovi patrilo 11.miesto.

V nedeľu 29.1.2017 boli na programe vytrvalostné preteky, ktoré preverili fyzickú i psychickú kondíciu pretekárov. Žiaci absolvovali 1,5-násobnú dĺžku trate oproti rýchlostnému preteku a namiesto trestných kôl sa im pripočítavali za nezostrelené terče sekundy navyše. Emka Kapustová zopakovala svoj výborný výkon zo soboty. Streľba (0+1) a skvelý beh na lyžiach jej zabezpečili už štvrté prvenstvo tejto sezóny a je tak jasnou líderkou celkového rebríčka slovenského pohára žiačok. Róbert Biž so streľbou 1+1 získal 9.miesto a Tomáš Kuchta (3+1) 15. miesto. Tamara Molentová so streľbou 2+0 si udržala sobotňajšiu 6. priečku. Aj Saška Štempelová si udržala rovnako krásne 3.miesto z predchádzajúceho dňa . Hneď za ňou sa na 4.mieste umiestnila Veronika Šteczová. Lenka Repáková obsadila v silnej konkurencii starších „kolegýň“ 10.miesto. V najmladšej chlapčenskej kategórii si všetci traja naši pretekári zopakovali umiestnenie z predchádzajúceho dňa. Markus Sklenárik obsadil 4. miesto, Adrián Ottinger 5. miesto a Janko Levčák 11.miesto.

Najbližší pretek čaká našich športovcov opäť v Osrblí, 11.-12. februára.

 

Link – kompletné výsledky rýchlostný pretek (sobota, 28.1.2017)

Link – kompletné výsledky vytrvalostný pretek (nedeľa, 29.1.2017)